جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

ابزارهاي ابتدایی تدريس رياضي

  دریافت برگه «ارتباط مباحث حساب »

   برخی دانش آموزان در فهم بعضی از مباحث کتاب دچار اشکال می شوند و کوشش معلم در تفهیم آن درس سودی نمی بخشد. بخش عمده ای از این اشکالات مربوط به بدفهمی مباحث گذشته ریاضی می باشد که بطور سلسله وار به یکدیگر مربوط هستند.
  این برگه همانند یک راهنمای نقشه به دانش آموز کمک می کند تا اولاً متوجه ارتباط مباحث با یکدیگر باشد و بداند در صورت متوجه نشدن یک مبحث ممکنست سال آینده در ادامه همان مبحث دچار اشکال شود و لذا بدنبال رفع اشکال برود، ثانیاً اگر در یک مبحث دچار مشکل شد، پیش نیازهای آن مبحث را در سال های گذشته دانسته و اول به سراغ رفع اشکال در آنها رفته و آنگاه به مبحث سال جاری بپردازد.
  همچنین این برگه، یک نقشه مفهومی برای معلمان محترم ریاضی می باشد که با کمک آن می توانند قبل از شروع به تدریس مبحث جدید، از مباحث مربوط به آن، در سال های گذشته، اطلاعات کافی کسب کرده و پیش از آغاز تدریس، با کمک آزمون کوتاهی از تسلط کافی دانش آموزان بر مبحث پیش نیاز گذشته، مطمئن شوند.

  پیشنهاد کاربردی: برگه را به تعداد دانش آموزان تکثیر کنید و از آنها بخواهید تا آن را در ابتدای دفتر ریاضی خود بچسبانند. همچنین یک نسخه از آن را در ابتدای پوشه کار خود، نصب فرمایید.


  این مطلب تا کنون 36 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 12 دي 1392
  منبع
  برچسب ها : مبحث ,مباحث ,دانش ,ریاضی ,مربوط ,آموزان ,دانش آموزان ,مبحث دچار ,دچار اشکال ,
  ابزارهاي ابتدایی تدريس رياضي

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 8 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر